جوشان تصویر زندگی آمریکا بازنشسته اخبار گوناگون

جوشان: تصویر زندگی آمریکا بازنشسته اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات کاري مي‌کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد / کارلوس کي‌روش

طولاني مي شود؛ طولاني تر از چيزي که انتظارش را داشته باشيم. کي روش در کنفرانس خبري نشسته و مدام به سؤال هاي متعدد و بعضا طولاني پاسخ مي دهد. تيم او برنده مهم تر

کاري مي‌کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد / کارلوس کي‌روش

کارلوس کي روش: کاري مي کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد

عبارات مهم : ايران

طولاني مي شود؛ طولاني تر از چيزي که انتظارش را داشته باشيم. کي روش در کنفرانس خبري نشسته و مدام به سؤال هاي متعدد و بعضا طولاني پاسخ مي دهد. تيم او برنده مهم ترين بازي جام جهاني براي ايران شد. مراکش را درست در ثانيه هاي پاياني شکست داد و فريادهاي بلندي که کنار زمين مي کشيد، گواه همه چيز بود.

کاري مي‌کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد / کارلوس کي‌روش

کي روش بالاخره بعد از ساعت ها انتظار در اطراف ميکسدزون ديده مي شود. کت وشلوار جديدي که براي ملي پوشان ايراني براي حضور در جام جهاني در نظر گرفته شده، بيش از هر وقت ديگري به سرمربي پرتغالي تيم ملي مي آيد. گوشه جيبش پرچم سه رنگ ايران کار شده است و اتوي شلوارش هم بيش از اندازه تازه به نظر مي آيد. همان طور که شيک وارد مي شود، لبخندي حاکي از رضايت هم بر لب دارد. گره کراوات قرمزرنگي که بسته، کمي پايين تر آمده و اين عنوان نشان مي دهد که کارلوس کي روش هم براي هضم اتفاق بزرگي که رخ داده، نياز به خالي کردن هيجان داشته است.

شايد هم کمي نفس کم آورده که مجبور شده است گره را شل تر کند. او آخرين نفر از اعضاي کادر فني و مجموعه تيم ملي است که مي خواهد سوار اتوبوس شود؛ اتفاقي که البته باعث مي شود تنها گيرآوردنش راحت تر شود. کي روش با وجود رقم زدن اتفاق تاريخي براي فوتبال ايران با آرامش گفت وگويش را شروع مي کند.

طولاني مي شود؛ طولاني تر از چيزي که انتظارش را داشته باشيم. کي روش در کنفرانس خبري نشسته و مدام به سؤال هاي متعدد و بعضا طولاني پاسخ مي دهد. تيم او برنده مهم تر

آقاي کي روش، روز قبل از بازي به شما گفتم وقت تاريخ سازي داريد و مي توانيد اولين مربي تاريخ ايران لقب بگيريد که بازي نخست در جام جهاني را ببرد. الان شما انجامش داديد و مراکش را شکست داده ايد. حالا چه احساسي داريد؟

خيلي خيلي خوشحال و راضي هستم. خوشحالم چون بازيکنان ايران با شايستگي هرچه تمام تر براي رسيدن به چيزي که مي خواستيم تلاش کردند و ازخودگذشتگي نشان دادند. اين سه امتياز از همه مهم تر براي خود اين بازيکنان اهميت دارد چون حالا با رضايت و خيالي آسوده به مسکو مي روند تا ادامه تمرينات را از سر بگيرند. آنها به مسکو برمي گردند در حالي که همين حالا يک پيروزي در کارنامه ارزش به ثبت رسانده اند.

تأکيد زيادي بر اهميت بازي نخست داشتيد. آیا اين بازي اين قدر مهم بود؟

دليل راحت اي دارد چون پيروزي در بازي اول مثل يک مرهم هست. مثل يک دارو. من راهکارهاي زيادي را امتحان کرده ام ولي هيچ دارويي به اندازه پيروزي در بازي اول تأثير ندارد.

کاري مي‌کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد / کارلوس کي‌روش

وقتي سوت پايان بازي زده شد، به چه چيزي يا چه کسي فکر مي کرديد؟

به دوستان، خانواده و به همه ايراني هايي که از تيم ملي حمايت کردند. البته منظورم هواداران واقعي فوتبال است نه آنهايي که تظاهر به هواداري کردند يا اينکه اصلا هوادار واقعي نبودند.

يعني همچنان همان حس را داريد که حمايت صددرصدي از تيم ملي صورت نگرفته است؟

طولاني مي شود؛ طولاني تر از چيزي که انتظارش را داشته باشيم. کي روش در کنفرانس خبري نشسته و مدام به سؤال هاي متعدد و بعضا طولاني پاسخ مي دهد. تيم او برنده مهم تر

نمي دانم. راجع به اين عنوان و اينکه قرار است چه اتفاقي بيفتد، بعد از جام جهاني صحبت خواهيم کرد.

خب برگرديم به شرايط تيم ملي. در بازي بعدي قرار است به مصاف اسپانيا برويد… .

نمي دانم چطور بازي خواهيم کرد ولي بايد تلاش کنيم. اسپانيا بازيکناني دارد که کنترلشان کار بسيار دشواري است ولي بايد بازي را همان طور که مي دانيم و مي توانيم پيش ببريم. اين توصیه مهمي هست. اهميتي ندارد که آنها بهترين بازيکنان، بهترين تکنيک و تاکتيک را دارند. آنها در اين زمينه ها بهترين هستند ولي قبل از برگزاري بازي برنده مشخص نمي شود. بنابراين هيچ تيمي نمي تواند با شهرتش در هيچ ديداري به پيروزي برسد. ما براي شهرت اسپانيا احترام قائليم ولي بايد بازي کرد و ما با اميدواري بازي مي کنيم و در نهايت آن چيزي که دوست داريم اين است که در پايان بازي، بازيکنان اسپانيا با احترام زيادي نسبت به پسران ايران از زمين مسابقه خارج شوند.

کاري مي‌کنيم اسپانيابه پسران ايران احترام بگذارد / کارلوس کي‌روش

حالا تيم ملي سه امتياز از اولين بازي دارد؛ با کسب اين سه امتياز با سبک متفاوتي برابر اسپانيا بازي مي کنيد؟

نه، با همين سبک بازي مي کنيم… با کسب اين سه امتياز براي خودمان مسئله ايجاد کرديم؛ مسئله يعني اينکه مسئوليت بيشتري براي خودمان به وجود آورديم. بعد از بازي با مراکش نمي رويم مراسم خوش حالی بگيريم. با اين اعتقاد از بازي با مراکش خارج مي شويم که بايد خيلي خيلي تلاش کنيم.

به نظرتان با توجه به سه امتياز کسب شده، همچنان افزایش به مرحله بعدي کار سختي است؟

سخت يا آسان؟ به کاربردن واژه سخت يک شوخي است ولي بايد کار کرد و کار کرد. در بازي هاي انتخابي جام جهاني نشان داديم سختي هاي زيادي داشتيم. بازي هاي دوستانه زيادي برگزار نکرديم و کمپ تمريني نداشتيم ولي چه بايد کرد؟ جايي براي بهانه جويي و توجيه نيست. هرگز! هميشه سعي مي کنيم بهترين باشيم و مي دانيم بايد سختي بکشيم. نه مي خواهم بهانه بياورم و نه توجيه کنم. هيچ يک از سختي هايي که با آنها روبه رو شديم برايمان حکم توجيه ندارد. اين قانون اصلي ماست.

در بازي با مراکش، تيم رقيب به اين انتقاد داشت که ايران تدافعي بود و مالکيت توپ در اختيار مراکشي ها بود.

در بازي هاي انتخابي جام جهاني در بسياري از بازي ها بين 60 تا 70 درصد مالکيت توپ را در اختيار داشتيم و 30 درصد براي توپ مي جنگيديم ولي اينجا در جام جهاني مورد نیاز است براي تملک توپ بجنگيم و راهکار ديگري پيدا کنيم.

آقاي کي روش، داستان کفش هاي نايکي و تحريمي که مشمول بر حال بازيکنان ايران شد سروصداي زيادي به پا کرد. از کفش هايتان بگوييد.

بايد اين سؤال را از مسئولان نايکي بپرسيد. امتناع آنها از دادن کفش به بازيکنان که اقدام غيرلازم و ضعيفي بود؛ به نظرم تصميمي بي معنا بود.

رونالدو، به اندازه 3 جام

جام جهانی 2018 با درخشش رونالدو شروع شد؛ در دیدار هیجان انگیز اسپانیا و پرتغال، رونالدو با زدن سه گل باعث شد تیمش این بازی را نبازد. ستاره بی بدیل فوتبال پرتغال چهارمین جام جهانی خود را تجربه می کند. رونالدو البته در سه دوره قبلی جام جهانی چندان درخشان ظاهر نشده هست. او در هر جام جهانی تنها یک گل زد. ایران، کره شمالی و غنا تیم هایی بودند که رونالدو موفق به گل زنی به آنها شد. او در نخستین بازی خود در جام بیست ویکم، به اندازه سه دوره قبلی اش گل زد؛ ضمن اینکه جهت نخستین بار به یک تیم اروپایی گل زد. در کارنامه رونالدو 84 گل ملی دیده می شود. این بازیکن 33ساله دنبال این است که خود را به 109 گل ملی علی دایی، عالی ترین گل زن ملی جهان، نزدیک کند. رونالدو با این سه گل در کنار فرانس پوشکاش به دومین گل زن ملی دنیا تبدیل شد.

مصدومان می رسند

در بازی با مراکش دو اتفاق دلواپس کننده رخ داد؛ مصدومیت دو بازیکن کلیدی و تأثیرگذار تیم، یعنی امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش، خیلی ها را دلواپس کرد که این دو به بازی بعدی می رسند یا خیر؟ جهانبخش و ابراهیمی هر دو عالی بازی کردند، ولی به علت آسیب تعویض شدند. گفته می شود این دو بازیکن مشکلی جهت همراهی کشور عزیزمان ایران در بازی بعدی برابر اسپانیا ندارند و در صورت صلاح دید کی روش، می توانند جهت تیم ملی به میدان بروند. علیرضا جهانبخش از ناحیه دوقلوی پا دچار گرفتگی شده است بود که جهت جلوگیری از شدت یافتن این مصدومیت، تعویض شد تا جهت بازی بعدی آماده شود. او دراین باره گفت: «در دقایق نهایی گفتم ریسک نکنم و از زمین بیرون بروم». امید ابراهیمی نیز که از ناحیه دنده دچار ضرب دیدگی شده است بود، با تلاش پزشکان تیم ملی مشکلی جهت دیدار بعدی نخواهد داشت.

کی روش تا 2019

حضور کی روش در کشور عزیزمان ایران احتمالا تا جام ملت های امارات نیز ادامه خواهد داشت. یکی از نگرانی های تیم ملی در جام جهانی، بلاتکلیفی نیمکت کشور عزیزمان ایران بعد از این مسابقه های بود. وقت زیادی تا شروع جام ملت های آسیا باقی نمانده، ولی قرارداد کی روش بعد از جام جهانی تمام می شود و حتی شایعه های زیادی راجع به یک جانشین ایرانی جهت او وجود دارد. بعد از بازی کشور عزیزمان ایران و مراکش، عادل فردوسی پور در خبری روی آنتن برنامه 2018 اعلام کرد به گفته مسئولان فدراسیون، توافق با کی روش تا جام ملت های آسیا انجام شده است و او در این مسابقه های روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست؛ خبری که می تواند بعد از بردن مراکش، اتفاق مهمی جهت تیم ملی باشد. تیم رؤیایی کی روش بعد از حضور در دو جام جهانی، حالا می تواند حداقل جهت چند ماه دیگر به رؤیا پردازی ادامه دهد و وارد بااهمیت ترین تورنمنت فوتبال آسیا شود.

شرق

واژه های کلیدی: ايران | ایران | مراکش | ایرانی | رونالدو | اسپانيا | رونالدو | جام جهانی | جام جهاني | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz